Niezależnie do tego, czy jesteś rodzicem czy terapeutą, mam nadzieję, że znajdziesz na tym blogu coś dla siebie.

Blog ten ma na celu:

  • wspieranie procesu terapii dzieci z trudnościami rozwojowymi
  • dzielenie się nowinkami branżowymi
  • informowanie o nowych przepisach w prawie dotyczącym dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin 
  • dzielenie się historiami, które powinny dotrzeć do szerszego grona odbiorców
  • odpowiadanie na często zadawane terapeutom pytania
  • promowanie ideologii bliskich duchowi Baby Progress

 

Mam nadzieję, że czytając artykuły na blogu znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania, jeśli nie - zapraszam do kontaktu. 

 

Zacznę od tego kim jesteśmy i co robimy :)

 

Wspieranie rozwoju dzieci

Jako pedagog specjalny i terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, od kilku lat prowadzę zajęcia dla dzieci z różnymi trudnościami rozwojowymi. Podczas terapii skupiam się przede wszystkim na zbudowaniu relacji i zrozumieniu się z podopiecznym. Jest to dla mnie podstawą rozpoczęcia pracy właściwie z każdym dzieckiem. Zapoznanie się z dokumentacją, rozmowy z rodzicem, poznanie formy terapii, którą dotychczas dziecko było objęte - to wszystko też ma oczywiście duże znaczenie. Jeśli jednak chce się osiągać najlepsze rezultaty w terapii, trzeba moim zdaniem, zasłużyć na zaufanie ze strony malucha, i zrobić wszystko, by lubił brać udział w proponowanych mu aktywnościach - wtedy przyniosą one lepszy efekt. Takiego podejścia szukamy u aplikujących terapeutów. 

 

Idea Baby Progress

Baby Progress to nie tylko agencja zatrudnienia. Owszem, przeprowadzamy proces rekrutacji, dzięki nam rodzice znajdują odpowiednią opiekę dla swoich dzieci. Chcemy jednak przekazać coś więcej. Zależy nam przede wszystkim na szacunku do podopiecznych, na zbudowaniu terapii i opieki w oparciu o zaufanie oraz poczucie bezpieczeństwa. Chcemy  wesprzeć rodziców w ich codziennych staraniach o zapewnienie dziecku tego, co najlepsze. 

 

Kontakt z rodzicami

Współpraca z Baby Progress opiera się w dużej mierze na poznaniu potrzeb dziecka. Pierwszym krokiem ku temu jest rozmowa z rodzicem. Najbardziej zależy nam na tym, żeby dowiedzieć się czego malec najbardziej potrzebuje, jakie są jego mocne strony, co wymaga szczególnego podejścia. Rozmawiamy o dotychczasowych doświadczeniach dziecka i rodziców. Staramy się zbudować profil idealnej niani, dowiadujemy się w jakim wymiarze będzie pracować i jakich cech osobowości szukają rodzice. Jesteśmy otwarci na kontakt również po zakończeniu procesu rekrutacji,  rozmawiamy z rodzicami, doradzamy, wspieramy w podjęciu ważnych decyzji. 

 

Wybór idealnej kandydatki na nianie

Zawsze staramy się dopasować nianię do dziecka nie tylko pod względem kwalifikacji, ale również charakteru. Dzięki możliwości sprawdzenia niani podczas dnia próbnego, rodzice mają możliwość obserwacji jej podejścia do dzieci, sprawdzenia jej umiejętności i reakcji na zachowania malucha. Warunki współpracy rodzice ustalają bezpośrednio z nianią. 

Post o Asystentach Cieniach pojawi się już wkrótce :) 

 

Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Autor: Danuta Białek-Molak

 

Witamy w Baby Progress! 

26 sierpnia 2019
Baby Progress to odpowiedź na potrzeby rodziców. Niania dla dziecka z autyzmem, niania dla dziecka z zespołem Downa, znajdziemy nianie dla każdego dziecka z trudnościami rozwojowymi

Szukasz niani dla dziecka z niepełnosprawnością? Dobrze trafiłeś! Sprawdź naszą ofertę >>

Baby Progress, w Warszawie od 2014 roku | Wszystkie prawa zastrzeżone 2019 

Logo Baby Progress, firmy która pomoże w znalezieniu najlepszej opieki dla dziecka niepełnosprawnego, dziecka z autyzmem, niania dla dziecka autystycznego, nianie dla dziecka z zespołem downa