Nazywam się Danuta Białek-Molak, jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Dzięki pracy w Baby Progress, przedszkolu Zielony Latawiec oraz fundacji "Bliżej" cały czas uczę się tego, jak najlepiej wspierać
dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodziny.

Prywatnie jestem mamą dwóch synków: Jasia i Franka.

Bezpieczeństwo

Dlatego każda niania dla dziecka autystycznego, z zespołem Aspergera, z zespołem Downa, z afazją i innymi niepełnosprawnościami jest przeszkolona z pierwszej pomocy przedmedycznej

Stymulowanie rozwoju dziecka

Stymulacja rozwoju dziecka niepełnosprawnego jest bardzo ważna, czytanie książek, aktywność ruchowa, stymulowanie rozwoju mowy, to bardzo ważne aspekty pracy niani dziecka z trudnościami rozwojowymi

Przestrzeganie zaleceń terapeutycznych

Opiekunka dla dziecka z niepełnosprawnością powinna przestrzegać zaleceń terapeutycznych od psychologa, terapeuty integracji sensorycznej, logopedy etc.

SPRAWDŹ >>

Terapeuta cień dla dziecka - poznaj naszą ofertę

Baby Progress - Niania dla dziecka z niepełnosprawnością
i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

  • Dlaczego niania od Baby Progress to najlepszy wybór dla każdego dziecka?

 

FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

  • Dlaczego warto zdecydować się na Baby Progress przy zatrudnianiu niani?

  • Czy moje dziecko polubi nową nianie?

  • Czy Baby Progress działa w innych miastach niż Warszawa?

  • Czy znajdziemy nianię do opieki doraźnej?

  • Jak wygląda proces rekrutacji?

  • Czy niania może być terapeutą dziecka?

 

Dlaczego niania od Baby Progress to najlepszy wybór dla każdego dziecka?

 

Opieka nad dzieckiem wymaga od niani zaangażowania, nie tylko w zapewnienie mu bezpieczeństwa. Niania powinna dbać również o potrzeby fizyczne i emocjonalne, oraz o harmonijny rozwój swojego podopiecznego. Wychodząc na przeciw tym potrzebom, powinna posiadać odpowiednie przygotowanie - zwłaszcza, jeśli dziecko wymaga indywidualnego podejścia.

 

Wybierając nianie zwracamy uwagę nie tylko na jej wykształcenie, kompetencje, doświadczenie, ale również na podejście do dzieci i rozumienie potrzeb rodzica. W praktyce oznacza to, że staramy się dobrać nianie możliwie najbardziej spełniającą wymagania rodziców i rozumiejącą potrzeby dziecka. 

 

Praca z dzieckiem z niepełnosprawnością wymaga cierpliwości i konsekwencji ze strony opiekuna. Kluczową sprawą jest również znajomość specyfiki jego trudności rozwojowych i umiejętność wspierania go w różnych obszarach. Przykładowo, niania dla dziecka z autyzmem powinna pamiętać o tym, jakie sytuacje są dla niego trudne i wiedzieć jak pomóc mu się wyciszyć, gdy tego potrzebuje. Z kolei niania dziecka z zespołem Downa powinna zwrócić uwagę na pracę nad jego samodzielnością i pamiętać o nie wyręczaniu go.

 

Ponieważ każde dziecko jest inne, kluczową sprawą kontakt z rodzicem. Od początku budowania więzi z podopiecznym, niania stara się nawiązać relacje z jego rodziną. Dzięki informacjom dotyczącym: preferencji malucha, rytmu dnia do którego jest przyzwyczajony, jego mocnych i słabszych stron, obszarów nad którymi teraz szczególnie pracują terapeuci etc., niania może lepiej poznać dziecko i dopasować metody pracy. Zwracamy uwagę na to, by po przyjściu rodzica niania zrelacjonowała mu czas spędzony z dzieckiem.

 

Niania od Baby Progress buduje więź opartą na bezpieczeństwie i zaufaniu, wspiera harmonijny rozwój dziecka, jest w stałym kontakcie z rodzicami. Jest to najlepszy wybór dla każdego dziecka.  

 

 

To symbol zaangażowania w proces rekrutacji ze strony Baby Progress. Pomożemy znaleźć nianie dla dzieci niepełnosprawnych w Warszawie.

Dlaczego warto zdecydować się na Baby Progress przy zatrudnianiu niani?

 

Poszukiwania niani na własną rękę są często długim, stresującym i trudnym procesem. Kandydatka musi spełniać szereg wymagań, posiadać odpowiednie kwalifikacje, być dyspozycyjna... z drugiej strony muszą jej odpowiadać warunki finansowe, lokalizacja, godziny pracy etc. 

Baby Progress to certyfikowana, legalna agencja pośrednictwa w zatrudnieniu (nr. certyfikatu 22658) - dokładamy wszelkich starań, aby proponowane kandydatki spełniały oczekiwania rodziców. Dokładnie sprawdzamy doświadczenie oraz kwalifikacje osób, którym powierzycie Państwo bezpieczeństwo swoich dzieci.

Decydując się na skorzystanie z pośrednictwa przy zatrudnieniu niani, wybiera się więc przede wszystkim komfort. Baby Progress pomoże w znalezieniu odpowiedniej kandydatki przeprowadzając cały proces rekrutacji. Do rodzica należy tylko podjęcie decyzji o tym, która kandydatka najlepiej spełnia oczekiwania. 

Nianie mają możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności dzięki organizowanym przez nas cyklicznym szkoleniom. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie.

Więcej o warunkach rekrutacji można przeczytać w zakładce Oferta

 

 

Warto wybrać Baby Progress, pomożemy znaleźć nianie dla dziecka autystycznego, z zespołem Aspergera i innymi niepeynosprawnościami.

Czy moje dziecko polubi nową nianie?

 

W Baby Progress zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym aspektem opieki nad dzieckiem jest zbudowanie z nim relacji. Od tego swoją pracę zaczyna każda niania. Początek budowania więzi nie zawsze jest łatwy - jednak wiedząc jak duże znaczenie ma pierwsze spotkanie, nasze nianie próbują różnych sposobów na złapanie jak najpozytywniejszego kontaktu z dzieckiem

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego dziecka, nianie Baby Progress szybko nawiązują z nim kontakt i starają się zrozumieć jego potrzeby. Dzięki empatii i cierpliwości dają każdemu dziecku poczucie bezpieczeństwa, co jest niezbędne dla budowania współpracy na zasadach partnerstwa. 

 

 

Serce symbolizuje więź między podopiecznym a nianią.

Czy Baby Progress działa w innych miastach niż Warszawa?

 

Baby Progress działa głównie na terenie Warszawy, zdarzają się jednak wyjątki - zawsze warto wysłać do nas zapytanie o możliwość rekrutacji w Państwa lokalizacji, jeśli tylko będziemy mieli taką możliwość na pewno pomożemy. 

 

 

Czy znajdziemy nianię do opieki doraźnej?

 

Baby Progress zajmuje się pośrednictwem w znalezieniu niani - niezależnie od tego, czy ma ona pracować na cały etat, pół etatu, kilka godzin w tygodniu, czy doraźnie zająć się dzieckiem. Rodzice, decydując się na współpracę z Baby Progress, sami decydują o ramach czasowych jej pracy, a naszym zadaniem jest znalezienie kandydatki, której takie warunki będą pasowały.

 

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

 

Jeśli chcą Państwo poznać szczegóły dotyczące procesu rekrutacji Baby Progress wystarczy wysłać zgłoszenie w zakładce Kontakt. W odpowiedzi otrzymacie Państwo wszelkie informacje dotyczące współpracy, zasady rekrutacji oraz formularz, w którym będzie można wpisać wszelkie preferencje dotyczące wyboru niani, jej potencjalne godziny pracy, od kiedy miałaby zacząć etc. 

 

Proces rekrutacji rozpoczynamy po podpisaniu umowy. Zależnie od wymagań rodzica oraz dostępności niań, trwa on około 2 tygodni.

Więcej o rekrutacji można przeczytać w zakładce Oferta

 

 

Szukacie opieki dla dziecka z trudnościami rozwojowymi, z autyzmem, zespołem genetycznym czy niepełnosprawnością ruchową? Warto wybrać Baby Progress
  • Ile kosztuje niania Baby Progress?

Czy niania może być terapeutą dziecka?

 

Dzięki odpowiednim kwalifikacjom, niania Baby Progress może czynnie wspierać rozwój swojego podopiecznego. Podejmie się również realizacji zaleceń terapeutycznych
w codziennej pracy, zwróci uwagę na trudności dziecka, może kontynuować pracę terapeutyczną (np. ćwiczyć według zaleceń logopedy czy fizjoterapeuty).

Warto jednak pamiętać o tym, że kluczowe decyzje dotyczące terapii dziecka powinni podejmować terapeuci prowadzący (z przedszkola, szkoły, ośrodka terapeutycznego).
Niania Baby Progress na pewno wesprze dziecko w wielu obszarach, jednak jej opieka nie zastąpi terapii niezbędnej dziecku. 

Warto również pamiętać o tym, że dziecko musi mieć czas na zabawę i odpoczynek, żeby działania terapeutyczne były skuteczniejsze.

 

 

Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

W Baby Progress zajmujemy się pośrednictwem zatrudnieniu niań oraz terapeutów cieni dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pomagamy również w rekrutacji na stanowiska edukacyjne
i terapeutyczne w szkołach oraz przedszkolach. Działamy na terenie Warszawy od 2014 roku.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu

 

Ile kosztuje niania Baby Progress?

 

Baby Progress zajmuje się wyłącznie pośrednictwem w zatrudnieniu. Forma umowy, warunki zatrudnienia oraz stawka godzinowa to kwestia ustalana między rodzicami a nianią.

Zależnie od doświadczenia, nianie mogą mieć różne wymagania co do warunków finansowych, dlatego podczas procesu rekrutacji rodzice określają, jaką stawkę godzinową chcą zaproponować. 

 

 

Wszystkie nasze nianie ukończyły kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki temu mogą zapewnić swoim podopiecznym bezpieczeństwo. W razie potrzeby, po otrzymaniu instrukcji od rodzica oraz lekarza, mogą również podać dziecku leki.

Nauka poprzez zabawę, czytanie książek, wspólna zabawa na świeżym powietrzu - to tylko niektóre sposoby na stymulowanie rozwoju dziecka. Nasze nianie są kreatywne i chętnie wchodzą w interakcje ze swoimi podopiecznymi. 

Każda niania przestrzega zaleceń terapeutycznych z przedszkola/szkoły, do której uczęszcza jej podopieczny. Dostosowuje metodę komunikacji, wspiera rozwój oraz (jeśli jest taka potrzeba) nawiązuje kontakt z terapeutami dziecka.

Proste zasady oraz łatwy kontakt sprawiają,
że rekrutacja to szybki
i przyjemny proces.

 

Jasne zasady rekrutacji

Nasze nianie stawiają na bliskość i budowanie relacji z podopiecznymi tak, by czuli się bezpieczni i akceptowani.

Zaangażowanie

Wszyscy nasi kandydaci posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w opiece nad dziećmi.

Odpowiednie kwalifikacje

Niania dla dziecka niepełnosprawnego powinna mieć odpowiednie kwalifikacje, powinna mieć również doświadczenie w opiece nad dziecka z trudnościami, specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czy orzeczeniem o potrzebie kształcenia speclanego
Nianie dla dzieci niepełnosprawnych w Warszawie powinny spełniać szereg wymagań rodziców, odpowiadać potrzebom dziecka, wspierać jego rozwój
Rekrutacja niani dla dziecka z niepełnosprawnością (m.in. z autyzmem, zespołem Aspergera, czy zespołem Downa powinna być prosta i jasna

   Zadzwoń

Przycisk

Przycisk

Przycisk

Jeśli szukacie Państwo niani dla dziecka z autyzmem, niani dla dziecka agresywnego, niani dla dziecka z zaburzeniami rozwoju mowy Baby Progress pomoże ją znaleźć.
Baby Progress to odpowiedź na potrzeby rodziców. Niania dla dziecka z autyzmem, niania dla dziecka z zespołem Downa, znajdziemy nianie dla każdego dziecka z trudnościami rozwojowymi

Szukasz opieki
dla dziecka z niepełnosprawnością?

Witaj w Baby Progress!

Pomagamy w znalezieniu:

- Niani

- Asystenta Cienia

i innych specjalistów, wspierających rozwój dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w domu i przedszkolu/szkole.

Oferta

X

Formularz dla rodzica

Baby Progress, w Warszawie od 2014 roku | Wszystkie prawa zastrzeżone 2019 

Logo Baby Progress, firmy która pomoże w znalezieniu najlepszej opieki dla dziecka niepełnosprawnego, dziecka z autyzmem, niania dla dziecka autystycznego, nianie dla dziecka z zespołem downa